fbpx

O mnie

Witaj,
nazywam się Szymon Ostrowski, jestem dziennikarzem i przedsiębiorcą. pomagam przedsiębiorcom. Od zawsze bardzo interesują mnie małe i średnie biznesy, które powstają z dala od wielkich miast, szklanych biurowców. Dla mnie najciekawsze są biznesy uruchamiane „po sąsiedzku” – kawiarnia, piekarnia, salon kosmetyczny.

„Biznes jest dla mnie możliwością realizacji pasji i zarabiania znacznie więcej niż pracując dla kogoś. Daje mi też większą niezależność. Nie chcę żałować, że mając sporą wiedzę o biznesie, nie przekazałem jej innym.”

Chciałbym być wiarygodnym źródłem rekomendacji dla wszystkich, którzy biznes prowadzą i tych, którzy dopiero się za niego zabierają.

Na co dzień prowadzę agencję content marketingu www.ostko.pl Wydaję też serwis internetowy dla małych i średnich przedsiębiorców www.magazynfirma.pl a także e-magazyn o tej samej nazwie. Możesz go pobrać na stronie magazynu firma.

Bo jak Biznes to na Ostro. Zapraszam do mojego świata.

Dlaczego małe firmy?

Żyję zgodnie z dewizą „lepiej mieć mniej ale na swoim, niż więcej u kogoś”. Pasjonuje mnie szukanie nowych modeli biznesowych dla niewielkich biznesów zlokalizowanych na wsi czy małym mieście. Lubię wiedzieć, kto stoi za konkretnym biznesem, jakie wartości wyznaje i co przyczyniło się do tego, że odniósł sukces.

Doceniam przede wszystkich tych, którzy zbudowali biznes z pasji. Ciekawią mnie szczególnie biznesy zarządzane w sposób tradycyjny. Zadaję pytania o motywację i stosunek do pieniędzy, które pojawiły się wraz z rozwojem biznesu.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Wyżej od przedsięwzięć nastawionych na szybki zysk cenię firmy budowane z myślą o kolejnych pokoleniach, rozwijające się stabilnie i przewidywalnie. Pokazuję jak dobrze przygotować się do prowadzenia firmy, by ograniczyć ryzyko niepowodzenia, jak dbać o finanse firmowe i szukać klientów na początku działalności.

Nie jestem teoretykiem, naukowcem, a praktykiem, który od lat działa aktywnie w biznesie dlatego znajdziesz u mnie tylko wiarygodne i sprawdzone metody prowadzenia biznesu. Często będą się różniły od tego co czytasz gdzie indziej. Ale ja nie idę na łatwiznę. Szukam tego, co świadczy o przewadze biznesowej konkretnego przedsiębiorcy.

Dla mnie biznes to nie nazwa firmy, a człowiek, który stoi za jego potęgą. Wyróżnikiem bloga są inspirujące wywiady z właścicielami firm.

W czym pomagam?

Biznesnaostro.pl to serwis o przedsiębiorcach, dla przedsiębiorców, prowadzony przez przedsiębiorcę. Nie wstydzę się mówić o pieniądzach, pomagam znaleźć finansowanie, przeanalizuję twój model biznesowy, a także….pokażę, jak inni prowadzą firmę w twojej branży.

Na co dzień prowadzę agencję content marketingu www.ostko.pl Wydaję też serwis internetowy dla małych i średnich przedsiębiorców www.magazynfirma.pl a także e-magazyn o tej samej nazwie. Możesz go pobrać na stronie magazynu firma.

 

facebook linkedin twitter search-icon