Miesiąc temu sprawdzałem, jakie usługi niefinansowe banki oferują przedsiębiorcom. Przy okazji postanowiłem zapytać was o zdanie i poprosić o odpowiedź na jedno pytanie. Oto wyniki.

Muszę się do czegoś przyznać. Trochę bałem się tej ankiety. Jestem świadomy faktu, że blog jest młody, społeczność wokół niego nie jest jeszcze zbyt duża, a teksty czytają się różnorodnie. Wiem, że najbardziej odpowiadają wam materiały poświęcone konkretnym firmom. Czasem staram się jednak przeprowadzić test produktu lub usługi dedykowanej przedsiębiorcom. Dlaczego? Bo wiele z nich dostępnych jest dopiero po spotkaniu z przedstawicielem konkretnej firmy. Chcę też wyręczyć was w zagłębianiu się w regulaminy, opisy produktowe. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, że jako przedsiębiorcy cenicie każdą chwilę. Pojawiam się więc ja i moje materiały.

W połowie sierpnia postanowiłem sprawdzić jakie dodatkowe usługi dla przedsiębiorców do swoich firmowych kont proponują banki. I miałem konkretne założenie. Nie mogą to być usługi stricte finansowe. Nie brałem więc pod uwagę żadnych preferencyjnych kredytów, leasingów ani możliwości uzyskania dotacji na rozwój firmy. Chciałem sprawdzić czy instytucje finansowe małym przedsiębiorcom są w stanie zaoferować coś więcej niż finansowanie. 

O szczegółach tego projektu przeczytasz w materiale: PRZECZYTAJ GO TUTAJ

Przy okazji postanowiłem po raz pierwszy odkąd powstał blog zapytać was tak otwarcie o zdanie. Często komentujecie wpisy, piszecie sporo maili z różnymi propozycjami. Tym razem jednak przygotowałem bardzo prostą ankietę. Chciałem sprawdzić, która z tych usług jest dla was najbardziej pożyteczna. 

Oczywiście, z racji tego, że blog jest mały, a z materiałem trafiłem dodatkowo w okres wakacji (który zwykle cechuje się mniejszą oglądalnością), to i materiał przeczytało jedynie kilka tysięcy osób. (dokładnie ok. 4 tys). To średnie stany dla tekstów na biznesnaostro.

Na ankietę odpowiedziało około 50 osób. To i tak ogromny sukces bo przecież to pierwsze tego typu działanie na blogu. 

Prawie połowa z was uważa za potrzebną usługę księgowości zintegrowanej razem z rachunkiem bankowych. Garstka chce terminal płatniczy, czy możliwość korzystania z przestrzeni biurowej (i to mnie zaskoczyło choć teraz zauważam, że mogłem was jeszcze zapytać o rodzaj działalności, który prowadzicie). Po około 20 proc. z tych, którzy odpowiedzieli chciałoby porad dotyczących prowadzenia firmy w formie serwisu internetowego oraz spotkań i konsultacji z innymi przedsiębiorcami.

Bogatszy o nowe doświadczenia, zapraszam Cię do śledzenia na bieżąco bloga www.biznesnaostro.pl 

 

 

You may also like