Rusza kolejna edycja spotkań biznesowych pod hasłem Dzień dobry, Biznes. W pierwszej odsłonie przeszkolono ponad 470 przedsiębiorców. Warsztaty wspiera PKO BP.
– Duże zainteresowanie pierwszą edycją „Dzień dobry Biznes” to dowód na to, że przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z możliwości doszkalania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Jako bank chcemy wspierać przedsiębiorców we wszystkich aspektach związanych z prowadzeniem biznesu – nie tylko kompleksową i dopasowaną ofertą, ale też wsparciem merytorycznym – podkreśla Piotr Podstawek, Dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej PKO Banku Polskiego.
Tym razem szkolenia odbywają się pod hasłem „Firma w ekspansji”. Warsztaty podzielone są na trzy części tematyczne, a każdą z nich prowadzą specjaliści m.in. w dziedzinie komunikacji, marketingu internetowego czy prawa. Zaprezentowane będą m.in.: nowe regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych i ciekawe rozwiązania marketingowe dla firm. Uczestnicy spotkania, zainteresowani prowadzeniem skutecznych kampanii reklamowych w internecie, będą mogli liczyć na otrzymanie praktycznych wskazówek jak osiągnąć ten cel. Będzie również możliwość indywidualnych rozmów z ekspertami w zakresie leasingu i faktoringu, ubezpieczeń, ekspansji zagranicznej czy bankowych produktów finansowych.
W bezpłatnych szkoleniach „Dzień dobry Biznes” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zarejestrują się na stronie www.dziendobrybiznes.pl. Spotkania odbędą się w 11 miastach Polski – pierwsze z nich 21 marca w Elblągu, kolejne w: Grudziądzu (22.03), Wieliczce (11.04), Krośnie (12.04), Świdnicy (18.04), Nysie (19.04), Zielonej Górze (25.04), Stargardzie (26.04), Chełmie (08.05), Siedlcach (09.05) i Radomiu (10.05).
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU.
Jest to pierwsza edycja z trzech, które odbędą się w 2018 roku. Drugi cykl, pod hasłem „Siła marki w MŚP”, wystartuje w drugim kwartale i będzie dotyczył świadomego budowania i wykorzystywania marki w promowaniu firmy. Ostatnia seria spotkań „Dzień dobry Biznes” odbędzie się w trzecim kwartale pod tytułem „(Nie)ważne co mówią, ważne, że mówią” i w dużej mierze dotyczyć będzie kreowania pozytywnej opinii i tworzenia trwałych relacji z klientami.
Pierwsza seria szkoleń odbyła się w ub. roku. Wzięło w nich udział ponad 470 uczestników, przedstawicieli małych i średnich firm, ale mogących pochwalić się już znaczącym dorobkiem. Organizacja szkoleń „Dzień dobry Biznes” to element strategii banku, która w dużej mierze skupia się na wsparciu firm z sektora MŚP.
Kompleksowa oferta dla biznesu w PKO Banku Polskim
W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się Pożyczka MSP, z której w samym 2017 roku skorzystało niemal 11 tys. klientów, a łączna kwota udzielonego finansowania w tym okresie to ponad 1 mld zł. Pożyczka MSP to łatwy i szybki sposób na pozyskanie pieniędzy, elastyczność w spłacie oraz wydatkowaniu środków. Alternatywną dla Pożyczki MSP formą finansowania jest kredyt inwestycyjny i obrotowy. Pierwszy daje możliwość sfinansowania inwestycji do nawet 90%, natomiast kredyt obrotowy można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością, a okres kredytowania to nawet 36 miesięcy.
Bank w ramach grupy kapitałowej zapewnia firmom alternatywne formy finansowania inwestycyjnego – w formie leasingu finansowego i operacyjnego ruchomości jak i nieruchomości, a także wynajmu długoterminowego pojazdów i środków transportu, jak i finansowania obrotowego – w formie faktoringu z regresem, bez regresu z ubezpieczeniem, finansowania dostaw zarówno w obrocie krajowym jak i zagranicznym, gdzie źródło spłaty może być oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek.