Andrzej Jeznach, coach, mentor ale przede wszystkim przedsiębiorca. Zgodził się porozmawiać ze mną na temat wypalenia zawodowego przedsiębiorcy.
Praca po kilkanaście godzin na dobę, zaburzony urlop i wreszcie…depresja gdy siadasz na chwilę i pytasz sam siebie: po co to wszystko? Do czego jest ci potrzebna firma?
To przedsiębiorca z wieloletnim stażem na rynkach międzynarodowych. Zbudował kilka firm w Rosji i Niemczech, zaliczył bankructwo. Po 33 latach małżeństwa razem z żoną zdecydowali się na rozwód. Ciąg poważnych kryzysów spowodował u niego syndrom wypalenia zawodowego. Przeżył sytuacje skrajne: bez pieniędzy, bez pracy. Praca pochłaniała go tak bardzo, że nie miał kiedy zastanowić się nad hierarchią wartości. I właśnie to ogromne doświadczenie zawodowe spowodowało, że nie czułem się zbyt pewnie. Trochę bałem się rozmowy z panem Andrzejem. Ale trema szybko przeszła.
Rozmowa w formie audio
Pan Andrzej jest autorem kilku wspaniałych książek, m.in. “Szef, który ma czas”, czy “Sztuka życia”. Dla ścisłości. Nie zarabiam w żaden sposób na polecaniu tych książek. Uważam jednak, że opisane w nich metody są dość oryginalne i – choć nie muszą się sprawdzić u każdego przedsiębiorcy – to na pewno warto je przetestować. Proszę cię, udostępnij ten materiał
W tym odcinku:
- Kim jest Andrzej Jeznach i czym się zajmuje?
- Jak zaczęła się jego biznesowa kariera?
- Dlaczego przedsiębiorcy są zajęci?
- Jak mieć więcej czasu na mądre zarządzanie firmą?
- Jak człowiek sukcesu może rozpoznać u siebie depresję?
- Dlaczego sprawdził się u niego model delegowania zadań na ODPOWIEDZIALNYCH pracowników?
- Jak skłonił pracowników do tego by sami decydowali o pensjach, premiach
- Dlaczego Andrzej Jeznach zdecydował się opowiedzieć o swoich biznesowych porażkach?
- Jakie zmieniło się jego życie, gdy zmienił priorytety?
- Co najbardziej przeszkadza polskim przedsiębiorcom w zrównoważeniu swojego życia?
Dlaczego warto regularnie słuchać podkastu Biznesnaostro?
Każda z takich rozmów trwa około 15 minut. Całość jest pomyślana w ten sposób byś mógł odsłuchać rozmowę w drodze do pracy, podczas treningu w siłowni lub innej zawodowej aktywności. Moim zamierzeniem jest pokazać blaski i cienie prawdziwego biznesu.
Rozmawiam z przedstawicielami niewielkich firm usługowych, dużych firm produkcyjnych ale i nowoczesnych startupów. Wszystkich zapytam o ich wzloty i upadki. Bo warto uczyć się na cudzych błędach.
Zostaw mi wiadomość!
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu poniżej lub pisząc na adres kontakt@biznesnaostro.pl
Napisz proszę w komentarzu czy podobał Ci się ten odcinek. Chętnie podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.
Jeżeli znasz kogoś, kto dobrze motywuje do prowadzenia biznesu, potrafi łączyć pasję z zarabianiem pieniędzy, daj mi znać, a na pewno porozmawiamy w podkaście Biznesnaostro.pl
Zapraszam do subskrybowania i udostępniania
[…] Na szczęście dla małżeństwa Sobolewskich, waluta euro, w której rozliczanych jest najwięcej transakcji realizowanych przez ich firmę, jest jedną z najbardziej stabilnych. W ciągu trzech lat cena oscylowała w granicach czterech złotych. W przeciwieństwie do rosyjskiego rubla – zaliczanego do najbardziej niestabilnych walut. Kursy potrafiły zmieniać się o kilkanaście procent w ciągu kilku dni.(niestabilność walutowa doprowadziła do bankructwa m.in. firmę Andrzeja Jeznacha, z którym rozmawiałem w Biznesie na Ostro – KLIKNIJ BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ) […]