Rynek nieruchomości w 2024. Jak będzie wyglądał? Czy to prawda, że najem nieruchomości przestaje się opłacać? – gościem mojego podkastu jest Michał Gołębiewski, szef marki Dobrego Najmu

W najnowszym odcinku na kanale BiznesNAOSTRO goszczę Michała Gołębiewskiego, CEO Dobrego Najmu.

>>> ZOBACZ KANAŁ BIZNESNAOSTRO NA YOUTUBE

Rynek nieruchomości

Rynek najmu na pokoje miał i ma w sobie ogromny potencjał. Pozwala generować dużo wyższe stopy zwrotu niż “tradycyjny” – przekonuje w rozmowie Michał Gołębiewski. Nie oznacza to jednak, że rynek najmu w 2024 będzie dawał tak samo dużo zarabiać. Przez ostatnie miesiące ceny poszły do góry tak bardzo, że lokatorów chętnych do płacenia za najem jest zdecydowanie mniej.

Słuchaj na SPOTIFY

 

CZYTAJ TAKŻE: Działalność nierejestrowana 2024. Zmiany. To rewolucja

Rynek najmu 2024

Michał Gołębiewski tłumaczy też ogromne zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości wśród urzędników państwowych i polityków. Jak się okazuje, to jedyne aktywo inwestycyjne, z którego mogą oni skorzystać. W przypadku własnego biznesu czy posiadania papierów wartościowych dość łatwo polityka posądzić o możliwość wpływania (poprzez polityczne decyzje) na kształt biznesu.

CZYTAJ TAKŻE: Firma w małym mieście. 5 prostych i skutecznych pomysłów na marketing małej firmy?

Jednocześnie Gołębiewski przewiduje, że 2024 rok nie będzie już tak łatwy dla właścicieli nieruchomości, którzy zarabiają na ich wynajmie. Dlaczego?  W ostatnich kwartałach 4 z dziesięciu mieszkań były kupowane w celach inwestycyjnych. Do tego notowaliśmy bardzo duże podwyżki czynszów. To sprawia, że ceny będą musiały spaść. Ekspert przewiduje, że może to być nawet 40 proc. spadku.

Zobacz odcinek lub posłuchaj go. LINK poniżej:

Jeśli chcesz wystąpić w jednym z kolejnych odcinków PODKASTU BIZNESNAOSTRO, napisz na adres: kontakt@biznesnaostro.pl

You may also like