Jeśli zastanawiasz się jak dorobić, jak zarabiać więcej, to ten materiał jest dla Ciebie. Prezentuję listę miejsc, gdzie znajdziesz propozycje dodatkowego zajęcia.

Coraz wyższej inflacja i rosnące koszty życia powodują, że wielu z was pyta mnie o różnego rodzaju pomysły na to, jak dorobić do podstawowej pensji. Nawet jeżeli nie chcecie otwierać dodatkowego biznesu to istnieje bardzo wiele możliwości zarabiania większych pieniędzy.

Wiem, że lubisz konkrety. Właśnie dlatego od razu przystępuję do przekazywania wiedzy. Na początku zastanów się co potrafisz robić, co sprawia ci przyjemność i jakie masz dodatkowe umiejętności.

Dziś sporym zainteresowaniem cieszy się robienie contentu, czyli treści internetowych. Zarówno fotograficznych, jak i pisarskich. To szczególnie potrzebne choćby dla takich biznesów jak barber czy kosmetyczka. Dobrym wyborem może być prowadzenie korepetycji albo nauki różnych nowych umiejętności., np. grania na instrumentach, śpiewania czy nauka gotowania.

Jak legalnie dorabiać?

Takie dorabianie jest możliwe całkowicie legalnie i to bez konieczności uruchamiania firmy. Właśnie pojawiła się aktualizacja do mojego ebooka o działalności nierejestrowanej. W styczniu 2023 podniesiono limit dla działalności nierejestrowanej do 75% najniższego miesięcznego wynagrodzenia. Ebook możesz kupić tutaj

Świetnym pomysłem jest np. oferowanie rozwożenia posiłków dla firma cateringowych. Pomyśl: angażujesz tylko kilka godzin w dni robocze, a dodatkowe pieniądze wpadną do kieszeni. Potrafisz szydełkować, szyć albo tworzyć inne rękodzieło? Możesz sprzedawać swoje wyroby albo…uczyć ich robić innych.

Są i tacy, którzy całkowicie zmieniają podejście do życia i wybierają inny zawód. Polecam Ci wywiad na moim kanale Biznesnaostro, gdzie rozmawiałem na temat dorabiania.

No dobrze, ale jak szukać klientów, gdy chcesz samodzielnie dorobić? Może to być dla Ciebie spory kłopot. Nie jeśli jesteś regularnym czytelnikiem mojego bloga. Przygotowałem listę grup facebookowych, na których możesz się swobodnie zareklamować i pokazać co potrafisz. Po to by zdobyć pierwszych klientów

LISTĘ ZNAJDZIESZ PONIŻEJ, wystarczy, że podasz nam maila.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zarabiać bez zakładania firmy, legalnie prowadząc działalność nierejestrowaną polecam ebooka.

Dla fanów Biznes na Ostro kod rabatowy 15% na hasło Start15

You may also like