Chcesz dorobić do pensji, a może myślisz o uruchomieniu nowego biznesu? Twoja firma została zamknięta i chciałbyś spróbować jeszcze raz? W dzisiejszym odcinku pokażę ci przynajmniej 20 pomysłów na dorobienie i na mały biznes, który będziesz mógł uruchomić bez otwierania działalności gospodarczej. Jak to możliwe? O tym właśnie w dzisiejszym odcinku.

Transkrypcja:

Cześć, nazywam się Szymon Ostrowski i regularnie podpowiadam ci jak dorobić do pensji albo jak uruchomić biznes. W dzisiejszym odcinku chciałbym zająć się tematem pomysłów na biznes i to takich biznesów z bardzo małym wkładem, albo praktycznie zerowym wkładem własnym.

Można to potraktować jako możliwość dorobienia do pensji,  do kieszonkowego, jeżeli jesteś nastolatkiem lub jeszcze nie pracujesz zawodowo albo też jako dodatkowa odnoga twojego biznesu, który prowadzisz, ale nie idzie on zbyt dobrze. W tych pierwszych dwóch przypadkach będziesz mógł skorzystać z tak zwanej działalności nierejestrowanej i bez zgłaszania faktu prowadzenia działalności gospodarczej będziesz mógł legalnie zarabiać.

O tym i podobnych kwestiach  związanych z działalnością nierejestrowaną pisze w najnowszym e-booku, który jest  do nabycia w ciągłej sprzedaży

>>

Tutaj możesz zamówić tego ebooka tam również są dostępne wszelkiego rodzaju formularze

No to zaczynajmy.

Jakiego rodzaju działalność możesz prowadzić i co możesz robić? Zanim zaczniesz szukać pomysłu na taką działalność dobrze jest zastanowić się co sprawia ci przyjemność i co lubisz robić, niekoniecznie  zwracaj uwagę na to, na czym najwięcej pieniędzy zarobisz czy na co będzie bardzo duże zainteresowanie. Skup się raczej na tym, co jesteś w stanie sam zrobić, wykonać bez konieczności zdobywania dodatkowych umiejętności, czy zdobywania dodatkowych kompetencji. Liczy się tu i teraz to, co jesteś w stanie zrobić jak najszybciej.

Ja podzieliłem te pomysły na biznes na kilka kategorii, oczywiście ty możesz pomyśleć zupełnie inaczej. Moje idee są wyłącznie propozycjami, z których możesz skorzystać albo nie ja chciałbym cię po prostu nakierować na to, w jaki sposób możesz się do tego zabrać i zakładam taki wariant, że nie nie będziemy brali pod uwagę od razu dużych biznesów gdzie zatrudniasz ludzi do pomocy, działalności, która jest bardzo skomplikowana. To mają być proste możliwości zarobienia pieniędzy dorobienia do pensji, do emerytury czy do kieszonkowego.

Ja podzieliłem je na takie, które są związane na przykład z pracami fizycznymi z wykorzystaniem komputera, umiejętnościami artystycznymi, sportem, językami obcymi albo też szkoleniami. Większość z nich jest związanych na przykład z użytkowaniem komputera. Ja jednak jestem też zwolennikiem tego, żeby spróbować z pracami fizycznymi. I tutaj ważna zasada. Te pomysły, o których mówię możesz właśnie jak już wspominałem robić w ramach działalności nierejestrowanej, nie musisz rejestrować firmy i możesz to robić całkowicie legalnie. Szczegóły w moim ebooku.

No to jakie to są pomysły? Weźmy najpierw te rzeczy fizyczne. Jest końcówka roku, zbliżają się okresy inwentaryzacji rocznej, rocznych sprawozdań i raportów. W tym momencie dorobienie pieniędzy poprzez zliczanie towarów na półkach i później wskazywanie ich odpowiedniego stanu pozwala rozliczyć rok właścicielom sklepu, jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Na okres zimowy to będzie wszelkiego rodzaju odśnieżanie, możesz to wykonywać również jako mikroprzedsiębiorca na zasadzie nierejestrowanej działalności. Możesz nawet wystawiać faktury i rachunki, jeżeli będziesz chciał z kimś taką działalność podjąć i prowadzić dla kogoś latem może to być również pielęgnacja ogrodów i tak dalej, w zależności od sezonowości tego biznesu.

Dobrym sposobem głównie dla młodzieży jest cały czas jeszcze roznoszenie ulotek i gazetek promocyjnych supermarketów. Można to zrobić jako współpracownik dużej firmy, ale możesz też zaproponować lokalnemu sklepikowi, który właśnie takie gazety chciałby rozpowszechniać, że ty będziesz w stanie je roznosić określonym czasie razem na przykład z pomocnikami.  To jest fajny pomysł na to, żeby kilka złotych dorobić. Oczywiście można też zająć się na przykład wyprowadzaniem psów, wynoszeniem śmieci. Popatrz po prostu na to, co jesteś w stanie zrobić w danym momencie.

Znacznie więcej możliwości masz w przypadku biznesów związanych z komputerami, możesz projektować logotypy, strony internetowe,  możesz montować filmy zarówno na Youtubie jak i dużych   imprez.

Jeżeli jesteś uzdolniony muzycznie możesz na przykład tworzyć podkłady muzyczne albo też udzielać korepetycji. Skoro jesteśmy przy korepetycjach, musisz wiedzieć, że  jest to rynek bardzo bardzo szeroki. Korepetycji możesz udzielać zarówno z takich typowych przedmiotów szkolnych jak matematyka, język polski czy historia, kursy na przykład związane z jakąś konkretną umiejętnością, czy to umiejętnością grania na instrumencie, czy też kurs szycia, szydełkowania, pisania tekstów i tak dalej.

Tutaj też nie potrzebujesz do tego rejestracji działalności gospodarczej możesz to robić zupełnie legalnie i nawet wystawiać rachunki i faktury.

Zaletą tego rozwiązania jest na przykład to, że będziesz mógł wystawiać faktury . Jeżeli zdecydujesz się na tego typu aktywność korzystając z przywileju działalności nierejestrowanej.

Wśród innych pomysłów możesz też zająć się na przykład obsługą nieruchomości. Nie musisz od razu być pośrednikiem, który zajmuje się sprzedażą czy kupowaniem nieruchomości. Początek poważnego biznesu to często sprzedaż w internecie.  Mogą to być bardzo różne rzeczy. Znam osoby, które sprzedają artykuły ogrodowe, czy dekoracje domu ale dodają do tego dodatkową usługę w zakresie projektowania aranżacji, czy poskładania danego urządzenia. Wyobraźmy sobie, że ktoś chce zamówić domek  narzędziowy, czy tam ogrodowy no ale nie ma nikogo kto ten domek będzie mu w stanie poskładać.  Jeżeli chcesz takie rzeczy, takie artykuły będziesz sprzedawać, dorzuć do tego usługę montażu.

Ciekawym wariantem na dorobienie i na początek nowego biznesu mogą być wszelkiego rodzaju usługi związane z gotowaniem. To jest wszelkiego rodzaju albo gotowanie na uroczystościach rodzinnych, możesz wynająć się jako kucharz, kucharka. Możesz też wykonywać torty, pyszne ciasta. Na tego typu wyroby domowe będzie zawsze zapotrzebowanie.  A może znasz właściciela pasieki, który chciałby z tobą współpracować przy sprzedaży wysokiej jakości miodów, czy też innych przetworów, które chciałbyś wykonać na bazie produktów uzyskanych od rolników, których znasz i których jakości dostarczanych produktów nie musisz się wstydzić.

No i na koniec oczywiście wróćmy jeszcze do internetu. Same nasuwają się takie pomysły jak tworzenie strony internetowych, które wciąż mimo wielu automatyzacji i automatycznych systemów jest popularnym sposobem zarabiania. Możesz prowadzić social media.

Zanim jednak zabierzesz się za to, zrób badanie rynkowe. Sprawdź, czy będzie zainteresowanie twoją usługą, czy na twój produkt. Zrób ulotki, poroznoś je do skrzynek sąsiadów. Zobacz, czy będzie zainteresowanie. Możesz też kupić proste ogłoszenie na serwisie lokalnym i zobaczyć, czy będziesz w stanie zdobyć klientów.

Właśnie działalność nierejestrowana, o której piszę w moim ebooku służy temu, żeby taki biznes przetestować. Ważne są tutaj trzy podstawowe elementy: Po pierwsze masz ograniczenie limitu przychodów. W ciągu miesiąca nie możesz zarobić więcej niż określony limit – to właśnie opisuje w materiałach, musi to być też działalność taka, która tak jak już wspominałem nie wymaga dodatkowej koncesji, czy dodatkowych zezwoleń. I co istotne najlepiej, jeżeli jest to twoja pierwsza działalność i do tej pory nie prowadziłeś żadnego biznesu. Jeżeli natomiast prowadzisz biznes już i chciałbyś dorobić to te propozycje, które przedstawiam w tym filmie są również dla ciebie jak najbardziej, ale pamiętaj w tym momencie nie skorzystasz z preferencji, które daje działalność nierejestrowana o tym, Na czym ona polega jak dokładnie z niej skorzystać i czy jest to rozwiązanie dla ciebie przeczytasz w materiale, który przygotowałem dla ciebie to ponad 50 stron bardzo szczegółowo opisanych yyy przypadków wykorzystania działalności nierejestrowanej i co najważniejsze bardzo prostym i przystępnym językiem tak, żebyś to zrozumiał bez konieczności konsultacji z księgową, czy prawnikiem Zapraszam do zapoznania się z tym miałem, a także z innymi yyy filmami na moim kanale zapraszam cię yyy jak najbardziej już w najbliższym czasie będę poruszał kolejne ciekawe informacje i wiadomości dotyczące prowadzenia biznesu. Nie zapomnij o lajku. Nie zapomnij o komentarzu i o udostępnieniu tego materiału to pokazuje, że warto tego typu materiały przygotowywać i warto te materiały dla was robić i je pokazywać Dziękuję ci i do zobaczenia następnym razem 🙂

 

You may also like